Kevin Morby oslní MeetFactory. Výrazný písničkář poprvé v Praze

Kevin Morby oslní MeetFactory. Výrazný písničkář poprvé v Praze

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, který je v současnosti označován za jednoho z těch nejlepších, přijíždí s novým albem Oh My God poprvé do Prahy a smíchovské továrny 1. února. Koncert, na němž ho naživo doprovodí bubeník, se přesunul z původního listopadového termínu, kdy hudebník své české vystoupení z důvodu nemoci zrušil.

Náboženství nás všechny obklopuje, říká Kevin Morby. Jde o univerzální jazyk, v němž se skýtá hluboká krása. Aktuální album Oh My God  není o Bohu, ale o pohledu na lidskou zkušenost zvenčí, z hlediska náboženství. Promlouvá jazykem exaltace, provází jej gospely, na přebalu za velkolepě vysázeným názvem desky sedí Morby nahý, s malbou svaté Cecilie nad sebou. Přesto nic z toho zde nezavání ironií či falešným sentimentem.

Když završil turné ke svému předchozímu City Music (2017), vrátil se do Států, kde našel svůj domov v plamenech – obrazných i doslovných. Rozešel se s partnerkou, Trump se dal na cestu stát se prezidentem, lesy okolo hořely. „Měl jsem pocit, že nedokážu vypnout hlavu. Nemohl jsem svět okolo vypnout,” svěřuje se pro časopis Fader. Boha ani víru nenašel, provází jej ale od malička, kdy si na uklidněnou odříkával modlitbu. V pořadí páté album Oh My God je takto vyjádřením nejednoznačnosti, rozpolcenosti, je spíše tázáním než odpověďmi.

Role předskokana se zhostí americký folk-rockový písničkář Justin Sullivan, který vystupuje pod přezdívkou Night Shop.  

Kevin Morby + Night Shop, Praha – MeetFactory, 1. 2. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.