Kim Deal skončila v Pixies

Pixies Pixies

Přestože Pixies nebyli v poslední době moc aktivní, po jejich reunionu v roce 2004 ještě poměrně nedávno koncertovali v původní sestavě. Baskytaristka Kim Deal se nyní rozhodla v kapele skončit, k čemuž se zatím nevyjádřila. Zbylí členové Frank Black, Joey Santiago a David Lovering uvedli na oficiálním facebooku Pixies, že „Kim bude vždy považována za členku kapely, kde bude pro ni pořád místo.“

Kim Deal se momentálně věnuje své druhé skupině The Breeders, se kterou jede turné k jejich desce Last Splash, jež pro ně znamenala průlomové album. Nedávno také spolupracovala s The National na jejich multimediálním vystoupení s názvem Long Count spolu se svou sestrou Kelley Deal.

Ani Frank Black nezahálí a pracuje nyní na projektu Thriftstore Masterpiece, na kterém se podílí členové Modest Mouse Pete Yorn a Isaac Brock, zpěvák Courtney Taylor-Taylor z The Dandy Warhols a Eddie Argos z indie-rockových Art Brut. Skupina chystá na červenec k vydání předělávku alba Lee Hazlewooda Trouble Is A Lonesome Town z roku 1964.  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.