Pixies zveřejnili skladbu Talent, nové album vyjde koncem září

Pixies zveřejnili skladbu Talent, nové album vyjde koncem září

Skoro tři roky zpátky se strhlo nadšení kolem návratu Pixies, v říjnu 2013 u nás odehráli dokonce dva koncerty po sobě, comebackové album Indie Cindy už však bylo spíše kompilací dříve vydaných EP. Mezitím stihla kapela po odchodu Kim Deal vystřídat dvě nové basačky. Nakonec zůstalo u Paz Lenchantin, jež se stala teprve nedávno oficiální členkou.

Čerstvá novinka pojmenovaná Talent je dvouminutová řízná garážovka s popovým refrénem a působí tak v kontrastu k Um Chagga Lagga, první skladbě z této současné éry Pixies. Kompletního alba Head Carrier se dočkáme 30. září, v londýnských RAK Studios ji se skupinou natáčel producent Tom Dalgety (Killing Joke, Siouxie). Tak jako dříve Kim Deal, i Lenchantinová v jedné skladbě (All I Think About Now) přebírá hlavní vokály. Dle slov jejích bylo album Indie Cindy a celé dosavadní tříleté období změn hodně o minulosti, teď Pixies začínají novou éru. S aktuální deskou je ohlášeno i podzimní evropské turné, během kterého se kapela zastaví také v Praze. Na Mezinárodní den studenstva zahraje ve Foru Karlín.

Pixies, Praha – Forum Karlín, 17. 11. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.