Kolektivní Halucinace v labyrintu současnosti zpívá o absenci sdílené reality

Kolektivní Halucinace v labyrintu současnosti zpívá o absenci sdílené reality

Písně o současnosti, která je jen řadou bublin oddělených zdí neporozumění. Kolektivní Halucinace vydala na jaře u Indie Scopes album Realita, které v úterý 12. října pokřtí v pražské Malostranské besedě. Novinka nabízí akustické balady, ambientní i experimentální elektroniku.

„Je to jako situace, kdy zvědavě klepete na zavřené dveře, ty se pootevřou a škvírou slyšíte podivné, děsivé zvuky, ale není nic vidět, za dveřmi je tma. Co uděláte? Pomalu dveře zavřete, otočíte se a po špičkách se vracíte zpět. I pouhá otázka ‚co je za dveřmi‘ je tak zneklidňující, že si ji raději ani nepokládáte,” nastiňuje náladu a téma alba zpěvák a kytarista Jakub Mühlfeit.

Místo křtu není vybráno náhodou – v Malostranské besedě byla sepsána tzv. česká konfese, podklad pro jednání o svobodě vyznání v Čechách. „Tato symbolika je pro nás důležitá a dává nám naději zvláště nyní, v době, kdy se zdá, že společnost je rozdělena a uzamčena ve svých realitách tak jako snad nikdy,“ dodává Mühlfeit. Hosty koncertu a zároveň kmotry alba budou David Pomahač a Petr Linhart.                     

Kolektivní Halucinace, Praha – Malostranská beseda, 12. 10. 21

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.