Korzo Národní ve streamech a virtuálně: 17. listopad přináší Festival Svobody

Korzo Národní ve streamech a virtuálně: 17. listopad přináší Festival Svobody

Kolektiv studentských, neziskových a kulturně-historických spolků a sdružení (např. Nerudný fest.cz, Post Bellum, Díky, že můžem nebo FÓR_UM, které stály u zrodu akce) pořádají od roku 2016 rozsáhlý Festival svobody k příležitosti oslav výročí 17. listopadu. V loňském roce se do něj zapojilo 53 měst, jedná se totiž společnou platformu pro organizaci rozličných aktivit po celé ČR. Zapojit se může každý, kdo chce společenské a kulturní hodnoty vázané k tomuto svátku ve svém městě či lokalitě jakoukoliv cestou připomenout.

Součástí je i celodenní akce Korzo Národní, která zahrnuje koncerty, výstavy, slam poetry, debaty s médii nebo divadelní představení. Je tu i možnost zapálit online svíčku. „Skrze živé streamy, bohatý online program nebo sametový brunch k vám domů přeneseme atmosféru oslav a s ní související reflexi společnosti, tak jak to znáte z předchozích let.“ Musíme dát pořadatelům za pravdu, že nezapomněli skutečně na nic a veškeré body festivalové mapy jsou převedené do virtuálního prostoru.

Na facebookové události lze nalézt více informací k akcím, jež jsou součástí iniciativy Korzo národní. Od 12:30 začínají na streamované debaty o dezinformacích s Respektem, o ekologii s A2larm nebo s Deníkem N o tom, jak se vyznat v záplavě informací, se nimiž se setkáváme každý den.

Dalším diskuzním prostorem je Obývák Václava Havla, kde zazní i čtení úryvků z děl našeho prvního polistopadového prezidenta. Od 12:30 v něm budou vyprávět o svobodě tvoření Vladimir 518 a Katarzia. Cestu k debatám naleznete přes interaktivní web s odkazy na jednotlivé FB události, kde proběhne živé vysílání. Od 15:15 zahraje online koncert Člověk krve a v 18:00 Katarzia skrze streamy Radia Wave. V rámci Festivalu svobody se uskuteční také Koncert pro budoucnost, jehož podrobný program najdete v této události. Na virtuálním pódiu, které tradičně stojí na Václavském náměstí, letos vystoupí také Amelie Siba nebo legenda českého undergroundu The Plastic People of The Universe.  Krátké výstupy hudebníků vystřídají promluvy různých osobností.

Večer proběhne každoroční přímý přenos z předávání Cen Paměti národa z Národního divadla, který odvysílá ČT2 a ČRo Plus.

Festival svobody, Praha a různá místa – online, 17. 11 .20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.