Festival Svobody oslaví výročí 25 let od sametové revoluce

Festival Svobody Festival Svobody

S blížícím se 17. listopadem, kdy slavíme čtvrtstoletí od událostí z roku 1989, už za pár dní začínají oslavy. Festival svobody je iniciativou společností Člověk v tísni, Opona, Knihovna Václava Havla, Český rozhlas, Česká televize, Pražské jaro či Palác Lucerna. Vše začne už 13. listopadu v Českých Budějovicích. Ne náhodou, protože o hudební program přímo 17. listopadu na Národní třídě v Praze se stará tým studentů, kteří každoročně pořádají Budějovický Majáles. Ten se od podobných akcí ve zbytku republiky liší neotřelým line-upem a během uplynulého víkendu dokonce obdržel cenu za Událost roku na hudební konferenci Nouvelle Prague.

Během Festivalu Svobody budou probíhat koncerty, výstavy, workshopy, divadlo, přehlídka filmů nebo besedy s pamětníky. Zapojí se do něj sto klubů, kde vystoupí starší i mladší generace hudebníků napříč žánry. Velkou událostí bude i koncert Berlínské filharmonie, který proběhne 15. listopadu ve Smetanově síni pod organizační taktovkou Pražského jara. Při slavnostním večeru 17. listopadu pak budou v přímém přenosu ČT z Národního divadla předány Ceny Paměti národa. V Praze ožije nejen celá Národní třída, kde budou hrát Lenka Dusilová s Baromantikou, Jaromír 99, Vložte kočku, Kyklos Galaktikos nebo Sunflower Caravan. Na Václavském náměstí se uskuteční koncert Českého rozhlasu Znovu 89, který připomene sametovou revoluci. Karlova univerzita uspořádá 14. listopadu mezinárodní konferenci „Za Vaši a Naši svobodu“.

V rámci projektu Díky, že můžem! se stále ještě mohou zapojit i studenti, kteří mají zájem uspořádat v rámci Festivalu Svobody akci na své škole. Více informací o této iniciativě a celém programu najdete na webu Festivalu Svobody.

Festival Svobody, Praha, Národní třída a celá ČR i Slovensko, 1. 10. – 31. 12. 14  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.