Laureátem letošní ceny Revolver Revue je undergroundový umělec Pavel Zajíček

Ocenění udílené literárním časopisem Revolver Revue už zná svého laureáta. Letos jím bude charismatický frontman jedné z nejvýznamnějších domácích undergroundových skupin DG 307, básník a výtvarník Pavel Zajíček.

Kapelu DG 307, typickou svou syrovou, temně dekadentní poetikou, založil Zajíček s Mejlou Hlavsou v roce 1973. (Na převážně nepovolených koncertech) vystupovali ale jen do roku 1979. Činnost obnovili až o třináct let později, tedy poté, co Zajíček strávil nějaký čas ve vězení, pak emigroval do USA a Švédska a na začátku 90. let se zase vrátil do Čech.

Inspirace ho stále neopouští, novou hudbu vydává dosud, naposledy to bylo album Životy? Nebo bludné kruhy?. Předloni vydal básnickou sbírku Chvění.

Pavel Zajíček cenu převezme na slavnostním večeru, který se uskuteční 6. června v klubu Podnik v bývalé budově Elektrických podniků v pražských Holešovicích. Během večera zahrají jak samotní DG 307, tak i Krch-off band nebo Garage.

Cena Revolver Revue se udílí už od roku 1989 (první číslo časopisu vyšlo samizdatově o čtyři roky dříve). Obdrželi ji třeba Zbyněk Hejda, Tony Ducháček, Ivan Martin Jirous či J. H. Krchovský, nejde ale jen o autory dob předrevolučních, neboť v roce 2009 si ji vyzvedla i kapela WWW.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.