Doprovodný program Pohody zkrášlí český underground a filmová přehlídka

J. H. Krchovský   Krch-off, Brno, 29. 6. 13, foto Libor Galia J. H. Krchovský Krch-off, Brno, 29. 6. 13foto: Libor Galia

V těchto dnech, kdy se uzavírá program na letošní ročník největšího slovenského festivalu, se Pohoda začíná chlubit také stínovým peřím. A odpočítává: 25 dnů. Odlehčení od hudebních radovánek letos nabídne tematicky literární stan knihkupectví Martinus.

Do Trenčína tentokrát zavítá havraní zjev české poezie J. H. Krchovský, který s sebou strhne také basačku The Plastic People of the Universe a lídra DG370. Eva Turnová bude číst z Turnových hájů krátké, hořké a přesto humorné glosy k životu rockera. Generačně Krchovskému bližší, temně kousající Pavel Zajíček doplní – jako čerstvý laureát Ceny Revolver Revue – trojúhelník českého undergroundu.

Čtěte naše tipy na to nejlepší z programu osmnáctého ročníku Pohody. Podívejte se také na galerii z loňského ročníku.

V kinematografu pak pustí filmy tuzemské i světové produkce. Přilehlý kinematograf představí festivalem v Cannes oceněného Matúše Vizára a jeho Pandy, Andrej Kolenčík a Peter Begányi uvedou trpkou komedii Výstava o vztazích na pracovišti v malém provinčním muzeu, na které svět zapomněl. Festival završí oscarový snímek Umělec.

Bažant Pohoda 2014, Trenčín - letiště, 10. - 12. 7. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.