Magnetická směsice industriálu a gotiky. Gaika míří do Prahy

Gaika, Le Guess Who? 2018 Gaika, Le Guess Who? 2018 Libor Galia

Gaika Tavares je ryzím příkladem kreativní síly, se kterou boří jak zvukové, tak obrazové hranice, uvádí z pražské Roxy, v jejímž útulnějším prostoru NoD bude představen jeho debut. Působivý hlas britské elektronické scény Gaika, dříve slyšený třeba na Creepy Teepee anebo olomouckém PAFu, se vrací 30. listopadu.

Gaika přirozeně propojuje subžánry elektroniky tak, aby vznikla show, která pohltí všechny smysly. „Po populárních mixtapech a EP vydaném na Warp Records, vydal před nedávnem dlouho očekávané první album Basic Volume, které je dle Guardianu velice impozantním debutem,” uvádí pořadatelé k albu, které vyniká mísením subžánrů elektroniky. „Jeho temně magnetická směsice gotického dancehallu a industriální elektroniky se rozvíjí do Gaikova doposud nejprogresivnějšího díla.”

Příznačná je pro Gaiku intermediální tvorba – nevystačí si pouze se zvukem, své postoje a prožitky zhmotňuje na papíře či ve skulpturách. Podílel se na společném projektu Boiler Roomu a Somerset House Studios, v rámci něhož jeho instalace System zabrala polovinu výstavní síně. Vlastní je mu kritika policie, politiků. Očekáváme, že ve všech směrech revoluční Gaika spojí fanoušky v sále do naprosté jednoty.

Gaika, Praha – Experimentální prostor NoD, 30. 11. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.