Manic Street Preachers budou s novou deskou nahlížet do budoucnosti

Manic Street Preachers, foto Sony Manic Street Preachersfoto: Sony

Nesejde se ještě ani rok s rokem a už se dočkáme nové desky welšských matadorů Manic Street Preachers. Kapela totiž dnes oznámila, že 7. července vydá dvanáctou studiovou desku Futurology.

Manic Street Preachers se s novou nahrávkou dle slov kytaristy a textaře Nickyho Wirea navrací k pozapomenuté energičnosti. Inspirací jim byl nonkonformní krautrock a new pop, umělecký duch modernistického umění 20. století a nekonečné cestování po Evropě. „Během našeho posledního evropského turné jsme si vzpomněli, jak jsme dříve cestovali po dálnicích a poslouchali nahrávky Kraftwerku, Neu!, Andyho Weatheralla, Popul Vuh nebo Cabaret Voltaire. My se řítili po nekonečných futuristických silnicích a přitom jsme byli obklopeni starými lesy. Byl to magický pocit, který vás donutil vzpomínat na soundtracky, které jste během cest touto krajinou poslouchali,“ říká Wire.

Pilotním singlem je skladba Walk Me to the Bridge. Wire se k ní osudově vyjadřuje následovně: „Je o pocitu, který ve mě mosty vyvolávají. Na jedné straně člověk něco opustí a na druhé straně se ocitne na úplně odlišných místech.“

Připomeňme, že Manic Street Preachers se v půlce května představí v pražské Lucerně. S ohledem na oznámení nové desky je pravděpodobné, že tam nové skladby zazní v míře veliké.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.