Maribou State v Praze rozprostřou své království barev

Maribou State Maribou State

Chris Davids a Liam Ivory alias Maribou State jsou mistry v tvorbě živé elektronické hudby. Jejich poklidně melodické, a přitom taneční skladby poprvé rozvlní Prahu a smíchovskou MeetFactory, ve které 16. března představí Kingdoms In Colour.

Znají se od dětství, tvořit spolu ale začali teprve na vysoké. Ostatní projekty nechali stranou a jako Maribou State nejprve remixovali známější skladby. Okouzleni dynamikou elektronické hudby i bohatostí živých nástrojů následně vydali Portaits, kterou zpestřoval mimo jiné hlas Holly Walker, ta je doprovází dodneška a zamíří s nimi i do Prahy.

Na úspěšný debut loni navázali druhou Kingdoms In Colour. Ta je prodchnutá cestami, které dvojice podnikla v rámci ročního turné. „První deska byla izolovaná, a to nejenom zvukově, ale i doslova, vznikala totiž v kutlochu,” nastiňuje začátky Davids. „S hudbou jsme ale měli velkorysejší plány. Chtěli jsme, aby jednoho poslech dokázal přenést do jiné země, v představách na zcela jiné místo.” Maribou State se tematicky řadí po bok britských jmen jako jsou Bonobo anebo The xx, která umí zvukovým minimalismem vykreslit i to nejzazší zákoutí. Zhluboka se nadechněte a ponořte se do jejich pestrého světa.

Maribou State, Praha – MeetFactory, 16. 3. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.