Mark Lanegan se vrací, nové album představí na podzim Brnu i Praze

Mark Lanegan, Praha Mark Lanegan, Praha

Uhraničivý baryton se znovu rozezvučí. Počátkem loňského roku Mark Lanegan doma v LA sbíral nápady, které měly být základem jeho nového alba, když jej kontaktoval Rob Marshall ohledně nového projektu. „Oba se poprvé setkali v roce 2008, kdy Marshallova stará kapela Exit Calm předskakovala Soulsavers, s kterými v té době Mark zpíval. Teď Rob nabídl Markovi na oplátku své skladatelské služby. Mark mu za tři dny poslal svých deset věcí,” uvádí pořadatelé Laneganových koncertů, které Česko čekají v listopadu. Nové album představí jak Brnu, tak Praze, tedy nejprve na Flédě, posléze v Lucerně.

Mark Lanegan se skupinou zády se do Česka vrací po dvou letech. „Nechávám vždycky první dvě skladby, aby mi řekly, jak by měly znít ty dvě další. S texty je to v podstatě stejné,” uvádí Lanegan, o jehož hlasu platí, že patří mezi lehce rozeznatelné a charakteristické chrapláky. „Tak to vždycky stavím - něco jako sochu, by se dalo říct.” Na novém albu má být dle slov Flédy jeho typická kombinace rocku a blues zpestřena o krautrock, tedy elektroniku a syntezátory. „Temný oblak ale neztrácí, zpovídá se z vnitřních démonů a zároveň nešetří černým humorem. A především si stále udržuje nekompromisní a charismatický projev,” dodávají. 

Album Gargoyle vyšlo na konci dubna, produkoval jej Alain Johannes a dále se na něm podíleli také Josh Homme, Duke Garwood a Greg Dulli. Oba večery budou doprovozeny dalšími výraznými jmény.

Mark Lanegan + Joe Cardamone + Lyenn, Brno – Fléda, 9. 11. 17
Mark Lanegan + Joe Cardamone + Lyenn, Praha – Lucerna Music Bar, 10. 11. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.