Max Richter chystá osmihodinovou ukolébavku, na premiéře uloží publikum do postelí

Max Richter Max Richter

Pokud jste nakloněni uměleckým experimentům všeho druhu, tohle byste rozhodně neměli minout. Skladatel Max Richter pracuje na osmihodinové skladbě, respektive ukolébavce, kterou pojmenoval odpovídajícím způsobem – SLEEP.

Tento neobvyklý počin bude k mání od 4. září. Na CD nebo LP vyjde zkrácená (tj. hodinová) verze skladby, v digitálním formátu si pak můžete stáhnout celých osm hodin hudby. Zatímco ta kratší verze je zamýšlena k obvyklému poslechu, ta delší, jak vysvětluje Richter, je určena k poslechu během spánku. Autor rozhodně nepředpokládá, že by si někdo skladbu dovedl poslechnout v úplnosti.

Není tedy asi překvapením, že ani veřejná premiéra opusu se neponese v tradičním duchu. Publikum, které se od půlnoci do osmé ranní zúčastní berlínského koncertu, bude mít k dispozici místo sedaček postele. Richter k tomu dodává: „Je to skutečně jen experiment, díky kterému se bude dát vyzkoušet a pochopit, jak vnímáme hudbu v různých stavech vědomí.“

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.