MeetFactory se promění ve Veřejný dům, spojí hudbu, film, výstavy a divadlo

Veřejný dům Meetfactory (ilustrační foto) Veřejný dům Meetfactory (ilustrační foto) Alioune Diouf

Všechny čtyři dramaturgické linie, které rozvíjíme v průběhu celého roku, se 3. 9. od 19:00 propojí v jediný večer na jediném místě. Výstavy a videoart, divadlo, rezidenční program i hudba naplní všechny prostory smíchovské fabriky. Tak zvou z MeetFactory na otevřenou akci Veřejný dům, kde proběhnou tři vernisáže, koncerty a panelová diskuze hudebníků, interaktivní zvuková instalace, prezentace místního divadla, promítání experimentálního filmu a rezidenční umělci představí svá díla. Vstup je zcela zdarma.

Galerie MeetFactory uvede tematickou výstavu 'Objektonomie', která bude prostřednictvím děl deseti umělců z Izraele a České republiky zkoumat ekonomiku komerčního předmětu v současném umění. Vystavovat budou Sharon Balaban (IL), Jakub Geltner (CZ), Zac Hacmon (IL), Roy Menachem Markovich (IL), Jan Nálevka (CZ), Hilla Toony Navok (IL), Rona Stern (IL), Adam Vackář (CZ), Aleksandra Vajd & Hynek Alt (CZ) a Roi Weiss (IL). V Galerii Kostka vybuduje Mark von Rosenstiel (US) svou představu totálního environmentu složeného z dřeva, neonových trubic, zrcadel a včelího vosku s názvem 'Kdyby jenom existovalo tiché a světlé místo, které by také dobře vonělo'. Venkovní Galerii Zeď obsadí výstava Davida Krňanského s názvem 'Jeanius',“upřesňují dále z MeetFactory.

Experimentální film zastoupí The Set Dalibora Knappa, jehož účelem je pohrávat si s různými způsoby zachycení skutečnosti prostřednictvím filmového média. Interaktivní instalace v divadelním sále provede návštěvníky všemi inscenacemi Divadla MeetFactory (např. Autoatlas Ukrajiny, Mondšajn, Nespavost) a nechá také nahlédnout do zákulisí. Svoje ateliéry veřejnosti otevřou rezidenční umělci Alioune Diouf (SE), Szymon Kobylarz (PL), Kuba Woynarowski (PL), Urban Space Epics (US), Naomi  Fitzsimmons (GB), Toony Navok (ISR), Zac Hacmon (ISR), Tom Pazderka (US) a Viktor Valášek (CZ).

Hudební vystoupení zajistí „Rogério Brandão aka DJ Nigga Fox se svou nepojmenovatelně hybridní koláží kudura, afro-houseu, tarraxinhy, batidy a dalších stylů, na kterého naváže francouzské duo Ideal Corpus s eklektickou verzí post-internetové hudební koláže a Nizozemec Joeri Woundstra aka Torus, který je svým hudebním naturelem doma někde mezi ambientem, bts, dancefloorem a retro fascinací.

Do krajin stvořených vlastní interakcí s experimentální zvukovou instalací se můžete vydat s audiovizuálním umělcem Pavlem Karafiátem skrze jeho Landscape.

Od 19:15 proběhne panelová diskuze s několika českými hudebníky na téma prosazování české tvorby v zahraničí. Debatovat tu budou Never Sol, Gurun Gurun, Jakub Jirásek (písničkář J) a Manon meurt.  

Veřejný dům/Public House, Praha – MeetFactory, 3. 9. 15

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.