Michael Jackson "ožil". Na předávání cen Billboard naživo zahrál jeho hologram

„Král popu je mrtev, ať žije král,“ dalo by se zvolat po předvčerejším televizním přenosu z předávání Billboard Music Awards. Michael Jackson, před pěti lety tragicky zesnulý popový mistr, na nich totiž ožil skrze vpravdě reálnou vymodelovanou trojrozměrnou holografickou strukturu a zazpíval skladbu Slave to the Rythm.

Po vydání nedávné, druhé posmrtné desky Xscape, obsahující Jacksonova stará dema přetavená hudebními producenty do plnohodnotných skladeb, je tak zřejmé, že odkaz krále popu se budou hudební společnosti snažit opečovávat co nejintenzivněji, co nejvěrohodněji a co nejvýdělečněji.

Promítání hologramů při živých vystoupeních sice prvotně působí jako vystřižené ze stránek sci-fi knih, ve skutečnosti ale není v hudebním světě ničím neobvyklým. Známe to například z koncertů Gorillazči japonského fenoménu, anime zpěvačky Hatsune Miku. Z reálných postav hudební historie se svého hologramu před dvěma lety dočkal i raper Tupac.

Případ nesmírně uvěřitelného hologramu Michaela Jacksona, vytvořeného ze zpěvákových vystoupení z osmdesátých let, je však předurčen k největší pozornosti. Přece jen, tři výše zmínění jendoznačně Jacksonova věhlasu nedosahují. Navíc je nasnadě otázka: Skončí „oživování“ Michaela Jacksona tímto televizním vystoupením, nebo se brzy dočkáme i prvního Jacksonova posmrtného koncertu? Přeci jen – událost by to byla veliká, stejně jako továrna na peníze.

Tak či onak, hudební byznys tímto možná vstoupil na práh nové éry...

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.