Mount Kimbie přijedou do Prahy představit své třetí album

Mount Kimbie Mount Kimbie

Třetí album, potřetí v Praze. Mount Kimbie na sklonku léta vydali jedno z nejvýraznějších alb tohoto roku, Love What Survives. Elektrizující rytmická smršť se spoustou živých nástrojů a také plno hostujících interpretů, jako například King Krule nebo James Blake. Jde o symbiózu osvědčených postupů a spřízněných hvězd. „Byl to fascinující proces, který nás změnil jako kapelu,” řekli Mount Kimbie o nahrávání jejich v září vydané desky.

Průkopníci žánru post-dubstep od samého počátku jejich hudební tvorby urazili dlouhou cestu, během níž přešli pod křídla legendárního Warp Records a dnes jsou ve vrcholné formě. Jemné kytarové fráze, výraznější bicí, jindy drum'n'bassové šílenství a podmanivá elektronika. „Celkově v sobě nový zvuk Mount Kimbie shromažďuje ještě víc žánrových technik a motivů, ale paradoxně zní jednodušeji, přímočařeji a méně sofistikovaně,” uvádí průvodní zpráva ke třetímu k jejich poslednímu koncertu u nás. „To, co označuju za pop v naší hudbě, je ona jednoduchost a přímost,” řekl na jaře Kai Campos v rozhovoru pro magazín The Fader. „A to je, o co se tu pořád snažím – kdykoliv je tu možnost volit mezi jednoduchou a složitou myšlenkou, volím tu jednoduchou.”

Loni, když tady byli naposled, byl naznačen směr, kterým se Mount Kimbie rozhodli vydat, letos 14. listopadu ve smíchovské Meetfactory uslyšíme Love What Survives v celé své kráse.

Mount Kimbie, Praha – MeetFactory, 14. 11. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.