MTV European Music Awards dominovala Lady Gaga, odnesla si čtyři ceny

Ceremoniál cen televizní stanice MTV Europe se odehrál včera v irském Belfastu. Slavnostní večer zahájili Coldplay, dále vystoupili například Jessie J, Red Hot Chili Peppers, Lady Gaga, Snow Patrol nebo David Guetta.

Nejvíce cen posbírala Lady Gaga, která si je odnesla jako nejlepší zpěvačka s největšími fanoušky, za nejlepší píseň a video k Born This Way. Úspěšní byli také nováčci Justin Bieber a Bruno Mars, oba získali po dvou oceněních. Dvě ceny připadly rovněž kapele 30 Seconds To Mars, jež zabodovala v kategorii nejlepší alternativa a nejlepší vystoupení v rámci pořadu World Stage. Mezi další oceněné patřili Eminem, Katy Perry a Linkin Park.  

Letošní novinkou byla kategorie World Wide Act, do níž byli nominováni interpreti za jednotlivé kontinenty. Evropu zastupovala zpěvačka Lena, která reprezentovala Německo na Eurovizi. V této kategorii si cenu nakonec odnesla korejská skupina Big Bang z asijsko-pacifické oblasti.  

Vrcholem večera se stalo vystoupení Queen se zpěvákem Adamem Lambertem, kterého zná americké publikum jako jednoho z finalistů soutěže American Idol. Brian May a Roger Taylor také za kapelu převzali od Katy Perry cenu Global Icon.  

V regionálních kategoriích byli za Českou republiku a Slovensko nominováni Ben Cristovao, Debbi, PSH, Rytmus a cenu si odnesli již podruhé Charlie Straight. Ewa Farna, která se dříve objevila v nominacích za Polsko a loni za Českou republiku, letos v pořadí třetí nominaci proměnila v ocenění za polskou regionální kategorii.

Přehled výsledků v hlavních kategoriích:

Nejlepší píseň: Lady Gaga – Born This Way

Nejlepší videoklip: Lady Gaga – Born This Way

Nejlepší ženská umělkyně: Lady Gaga

Nejlepší mužský umělec: Justin Bieber

Objev: Bruno Mars

Pop: Justin Bieber

Rock: Linkin Park

Alternativa: 30 Seconds To Mars

Hip-hop: Eminem

Nejlepší koncertní umělec: Katy Perry

Nejlepší vystoupení v cyklu World Stage: 30 Seconds To Mars

Progresivní interpret („Push act“): Bruno Mars

Biggest fans: Lady Gaga  

Best Worldwide Act: Big Bang

Global Icon: Queen

>> výsledky regionálních kategorií

>> přehled nominací

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.