Nick Cave a jeho 20 000 dní na Zemi už ve čtvrtek v kinech

Fanoušci Nicka Cavea, zbystřete. Veleočekávaný hudební dokument o životě tohoto australského hudebníka, který se na scéně pohybuje již čtvrtstoletí, se blíží do českých kin. Premiéru bude mít ve čtvrtek 9. října v kině Aero.

Snímek s názvem 20 000 dní na Zemi, který počátkem roku zabodoval na festivalu Sundance, zaznamenává 24 hodin v životě tohoto hudebníka, herce, spisovatele...Za režií stojí dvojice Ian Forsyth a Jane Pollard, která s Cavem na projektu spolupracovala dlouhých sedm let.

Pokud stále váháte, zdali se do kina vydat či ne, možná vám pomůže zhlédnutí traileru, který naleznete nahoře. Nebo taky krátké shrnutí Anny Strnadové, která film viděla při speciální produkci na letošní Letní filmové škole: „Možnost nahlédnutí do soukromého života slavné hvězdy je lákavá, opravdovým tahákem snímku jsou však intimní záběry z Caveova tvůrčího procesu a především pak mistrně sestříhaná závěrečná koncertní scéna, vygradovaná k absolutní extázi. Podzimní povinnost pro všechny milovníky Caveovy hudby a estetiky.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.