Nominace na české hudební ceny Vinyla jsou zveřejněny

Hudební ceny Vinyla budou rozdány už potřetí, a to 26. února v brněnském klubu Fléda. Porota složená z šestadvaceti hudebních publicistů nyní sestavila nominace na nejlepší počiny na české scéně za rok 2013.

V kategorii deska roku mají se svými aktuálními nahrávkami šanci uspět lo-fi písničkář Kittchen, alternativní formace Vložte kočku, Houpací koně a pražská improvizační skupina IQ+1. Jako objevy roku kritiky zaujali Nylon Jail, či synth-popoví DEATHS a Palermo. Volnější kategorie Počin roku zahrnuje patnáctihodinový koncert skupiny B4, který se odehrál 2. listopadu v Praze k oslavě patnáctiletého výročí této formace, aktivity pražského klubu Neone a akce Piana na ulici, za kterou stojí občanský aktivista Ondřej Kobza.

Součástí slavnostního večera budou koncerty na dvou scénách a i k letošnímu ročníku těchto cen vyjde limitovaná edice vinylů s nahrávkami nominovaných v kategoriích Deska roku a Objev roku.

Vinyla 2013 - přehled nominací:

Deska roku

Houpací koně – Everest (Yannick South)

IQ+1 – s/t (Polí5)

Kittchen – Radio (Červený kůň)

Vložte kočku – Seat (Landmine Alert)

Objev roku

DEATHS

Nylon Jail

Palermo

Počin roku

15hodinový koncert skupiny B4

Aktivity klubu Neone

Piana na ulici

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.