Vinyla míří do regionů s koncerty i vzdělávacími akcemi

Miss Petty Miss Petty Romana Kovacs

Nezávislá hudební cena Vinyla rozšiřuje své pole působnosti. Ještě před tím, než začátkem příštího roku proběhne 12. ročník a předávání cen za rok 2022, čeká nás dvojnásobná porce koncertů. Jedním z hlavních cílů organizátorů Vinyly je zařazování hudby do širšího společenského kontextu, poukázání na kvalitní hudební produkci a stírání hranic mezi mainstreamovou a alternativní hudbou.

Kromě Brna a Prahy Vinyla nově zavítá do Pardubic, Boskovic, Ústí nad Labem nebo Veselí nad Moravou. Organizační tým sází na čerstvá jména domácí nezávislé scény a umělce dále podpoří také vzdělávacími workshopy zaměřenými na produkci a natáčení alba, produkci a natáčení podcastů i práci s modulárními systémy.

V České republice je specifická situace, mainstreamová média totiž systematicky ignorují i popovější podoby tuzemské klubové scény. Ta zahrnuje skutečně široké spektrum žánrů a podob – a my se prostřednictvím koncertních večerů Vinyly celou šíři klubové scény snažíme koncepčně mapovat,upřesňuje jeden z kurátorů programu Pavel Uretšlégr k žánrové šiři programu dodává: V dramaturgii se tak nachází Ventolin vedle progresivního HRTL, indie kytary, temný metal, hyperpop i mladý rap lobbyboy&saab900turbo či Laokoon.”

Průběžný festival Vinyla odstartoval dvěma koncerty v Brně. Plánovány tam jsou také dvojkoncerty NĀV s ŁŪT nebo Aiko s lobbyboy&saab900turbo. Do Ústí nad Labem se v tandemu s LOFN chystají zkušení B4, do Pardubic P/\ST a Laokoon, do Veselí nad Moravou i na další místa Johuš Matuš a Koňe a prase, do Znojma Ctib a Rutka Laskier a do Boskovic přijedou např. Cold Cold Nights

Všechny vzdělávací workshopy Vinyla Academy letos proběhnou v Praze. První zaměřený na modulární systémy se uskutečnil ve spolupráci s festivalem Lunchmeat a hlavním partnerem cen Bastl Instruments. Na produkci a natáčení hudebního alba po loňském úspěchu naváže 13. listopadu workshop s respektovaným zvukařem a producentem Michalem Amákem Šťastným ve studiu Golden Hive. Zkušený hudebník i grafik Martin Hůla (Bonus) ve spolupráci s Radiem Wave připravují na 27. listopadu v Pracovně na Žižkově workshop o produkci a natáčení podcastů. Workshopy jsou zdarma po přihlášce.

V sérii akcí Vinyla chystá také přednášku ve znojemském prostoru GaP nazvanou Not the Same As It Was: hudba krize i naděje, kterou povedou hudební publicisté Pavel Turek, Hana Řičicová a Karel Veselý. „Jeden večer, jedna ceremonie je pro podporu tuzemské scény jako kapka v moři, a proto se doprovodný program stále rozrůstá a cílí na fanoušky i hudebníky samotné,“ uzavírá za koordinátory Vinyly Tomáš Grombíř.

Kompletní seznam akcí i další informace k XII ročníku cen je k nalezení na webu Vinyly

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.