Nové album The Cure – jen aby se neřeklo?

The Cure The Cure

The Cure letos oznámili vydání nové desky po názvem 4:14 Scream, která má být pokračováním jejich alba z roku 2008 4:13 Dream. Nejedná se o nový materiál, ale dříve napsané skladby, které byly původně zamýšleny jako součást dvojalba.

Právě to je důvod, proč je frontman kapely Robert Smith trochu skeptický ohledně vydání tohoto pokračování. Hlavním důvodem je nové obsazení kapely a snaha nahrát něco docela jiného, než skladby, které vznikly s jinými lidmi a v odlišné atmosféře před mnoha lety. Přesto Smith připouští, že slíbené album pravděpodobně vyjde, ale nejspíše písničky z něj nebude zpívat naživo. Během uplynulých osmnácti měsíců přepracoval texty, protože se mu nezdály dost dobré.

Nabízí se tedy otázka, jestli novinka od The Cure nebude jen něco jako splacení starého dluhu a kapela by se raději neměla soustředit na novou tvorbu, o které bude přesvědčená, že patří do této doby. Tyto myšlenky se zřejmě nyní honí hlavou i Robertu Smithovi.  

Aktualizace: Negativní odezva na rozhovor s Robertem Smithem na britském rádiu Xfm o připravovaném albu The Cure 4:14 Scream přiměla frontmana kapely k vyjádření na svém oficiálním webu, kde ujišťuje, že nahrávka 4:13 Dream je skvělé album The Cure a stejně tak i b-strany. V interview měl prý na mysli pouze to, že završení projektu nebylo zcela podle jeho představ, protože 16 z 33 písní zůstalo v šuplíku. Dále pak slibuje vydání desky do tří měsíců v limitované edici 4:26 Dream, která bude obsahovat remixy skladeb z alba 4:13 Dream spolu s deseti dosud nevydanými tracky a limitovanou edici samostatného alba 4:14 Scream obsahujícího pouze nevydané skladby.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.