Nultý ročník Prague Psychfestu představí výkvět české psychedelie

Nultý ročník Prague Psychfestu představí výkvět české psychedelie

O tom, že je psychedelie v Čechách na vzestupu, se budete moci přesvědčit již příští úterý (24. 5.) v pražském Futurum Music Baru. Odehraje se tam totiž zkušební nultý ročník Prague Psychfestu, který představí mladé tuzemské naděje, které se rozhodly nosný hudební žánr šedesátých let reinkarnovat. Doprovodí je přitom dva matadoři – jeden český, druhý zaoceánský.

Kdo vše bude během jednoho večera v osudí?
The Madhouse Express, pražská čtveřice, která se postupně přesouvá od zběsilejší formy psychedelie k té zasněnější, chcete-li šamanské. Opiáty v nakřáplém hlase a dlouhých táhlých opusech.

Vellocet Roll, pražská sebranka, která psychedelii uchopuje notně garážovou a post-punkovou optikou. Drogové pokřivení v každém tónu.

Ghost River, další pražská formace, poněkud tajemná a neznámá, neboť živých vystoupení měla doposud jako šafránu. Kousky na bandcampu nicméně naznačují, že přinese vesmírný psychedelický trip na vlnách krautrocku a spacerocku.

Olof Olafsonn and the Big Bad Trip, psychedelie a stoner rock v jednom, instrumentální a na pódiu zabalený do roztodivných masek.

Frank Bigsby & His Satanic Majesty, psychedelie s nejpopovějším kabátem (v tom nejlepším slova smyslu), Beatles na mírných opiátech, oldies jako vyšité.

Zmíněné matadory pak budou představovat Please The Trees a newyorští hosté White Hills, slovy organizátorů pionýři „současné psychedelie, kteří do Prahy přivezou léty vybroušenou koncertní nálož plnou krautrockové repetitivnosti, spacerockového vazbení a ambientního plochaření.“ K tomu si připočtěte například ještě tematickou přednášku o problematice a užívání psychedelik a velmi příjemnou cenu vstupenek (220 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě) a o programu úterního večera byste mohli mít jasno.

0. Prague Psychfest, Praha – Futurum Music Bar, 24. 5. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.