Run Operun a členové Please the Trees chystají nekonveční operu

Logika chaosu Logika chaosu vizuál: RUN OPERUN

Václav Havelka a Kryštof Kříček (Please the Trees, kurisutaru) se spojili s RUN OPERUN k vytvoření první autorské opery Logika chaosu, ve které se snoubí prvky pěvecké improvizace a hudebního dramatu. Logika chaosu vyvěrá z touhy ukázat zranitelná místa v lidech, kteří nejsou součástí velkého epického příběhu. Premiéra autorského kolektivu (Vilma Bořkovec, zakládající členka a operní režisérka, Barbora Pokorná, dramaturgyně) proběhne 1. září v pražském experimentálním prostoru NoD.

Logika chaosu slibuje nekonvenční dílo se současnou tematikou zaměřenou na obsese a strach z běžných společenských situací. „Čerpáme z vlastních zkušeností, z momentů, kdy člověk nemá ponětí proč, ale jistě ví, že musí něco udělat. Napočítat do čtyř před odchodem z bytu, vzít hrneček do pravé ruky a lžičku do levé, v divadle nesedat na lichá sedadla,” nastiňují tvůrci představení. „Tato opera se snaží nahlížet na odlišnosti s pochopením a ukázat celou šíři lidských strachů. Je to stres nebo strach? Je to normální? Lze si vůbec dovolit hledat limity normálnosti?”

Logika chaosu představuje sopranistku Elišku Gattringerovou, Evu Esterkovou v alternaci s Kristýnou Kůstkovou, tenora Ramana Hasymau a barytona Martina Vodrážku. Hlavní roli ztvární herec Michal Bednář. 

Logika chaosu, Praha – NoD, 1. 9. 21, repríza 25. 9. 21

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.