O budoucnosti žánrů v cyklu přednášek Futurit

O budoucnosti žánrů v cyklu přednášek Futurit

V roce 2018 proběhla v bratislavském centru pro současnou kulturu A4 první přednáška z tehdy nového cyklu Futurit. Ten za tři roky existence prošel různými tématy od hudebních měst přes rozličné žánry, až dospěl v roce 2021 k filosofičtějším a trochu futurističtějším směrům.

Další setkání s podtitulem Hudba post-žánrová proběhne už ve středu 28. dubna od 19:00 prostřednictvím streamu a jeho středobodem je otázka: „Má dnes ještě smysl nálepkovat hudbu žánry?“. Zodpovědět se ji pokusí publicista Peter Dolník, který se dlouhodobě i na stránkách slovenského Denníku N nebo na vlnách Rádia FM věnuje interpretům balancujícím na hraně mezi mainstreamem a alternativou.

Anotace semináře avizuje jména jako FKA Twigs či Arca, tedy globální umělci, jejichž tvorba splývá se všemi postranními proudy a vytváří nečekané kombinace, které trochu ztěžují práci novinářům. Důsledkem je, že se z žánrových pojmenování vytrácí objektivní popisnost a stává se z nich osobní názor – a je vůbec třeba chtít od nich něco jiného? 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.