Osmdesát gratulantů rozezní Lucernu – Havel@80 vrcholí

Osmdesát gratulantů rozezní Lucernu – Havel@80 vrcholí

Václav Havel, bývalý prezident Československa a České republiky a ikona moderních dějin, by nedávno oslavil životní jubileum. Prezidentovi tak v sobotu 15. listopadu in memoriam pogratulují přední čeští umělci nejen z hudebního světa.

Oslavy narozenin započnou slavnostním zahájením výstavy fotografií a křtem knihy Hele, Havel!, na jejímž vzniku se nepodíleli profesionální fotografové, nýbrž obyčejní lidé z celé země, kteří své fotografie mohli zasílat na základě veřejné výzvy.

Po vernisáži se hosté mohou těšit na hlavní část veselí. Čtyři stage, na kterých se až do brzkých ranních hodin vystřídá na čtyřicet hudebníků, například Lenka Dusilová, Kittchen, Houpací koně, IlleKieslowskiKvětyLongitalOhm SquareVložte kočkuČokovoko, Zrní, PSHVladimir 518 a mnoho dalších.

Cílem projektu Havel@80 je ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a Amnesty of Arts po celý rok připomínat osobnost Václava Havla a jeho přínos společnosti nejen coby politika, ale hlavně vlastence, dramatika a bojovníka za lidská práva.

Havel@80 v Lucerně, Praha – Lucerna, 15. 10. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.