Když severská elektro-dvojice The Knife oznámila svůj konec, mnoho fanoušků to oplakalo. Švédská zpěvačka Karin Dreijerová Anderssonová však i nadále pokračovala ve své hudební kariéře pod pseudonymem Fever Ray. Její tvorba se dostala do povědomí široké veřejnosti například díky soundtracku k seriálu Vikings. Nyní se vrací zpět a ve svém evropském turné zavítá i 26. února do Prahy! U toho nesmíte chybět!

Po pár měsících o sobě znovu dává vědět dvojice plná vesmírné lásky – Space Love. Duo stále pokračuje ve svých zaběhnutých hipster kolejích, kterými se řítí jako Šinkansen, avšak stále má čím překvapit. Ať už to jsou rytmy hlubokých beatů, kawaii koťátka či drony v plamenech, Space Love jsou tady pro každého milovníka kvalitního elektra.

Když se v květnu tato olomoucká formace ukázala se singlem GoGoGirl, očekávali jsme i další brzké shledání. Stalo se. Krasik představují čerstvě vydané EP When the Night Turns into Day, na kterém uslyšíte hned tři zbrusu nové songy.

Kapela, která nemá v českých luzích a hájích obdoby. Téměř dvacetičlenný orchestr Zvíře jménem Podzim brzy oslaví křest svého prvního alba, a to rovnou na třech koncertech. Projekt, který vznikl pod maskou Jakuba Königa aka Kittchen, se v průběhu nahrávání svého debutu rozrostl na unikátní hudební těleso, reprezentující z každého soudku trošku z tuzemské alternativní scény.

Je to pár dní, co světlo světa spatřil nový singl Places, indie party z jádra havířské Ostravy. Novinku s názvem Goodbye to me si vzal pod svá produkční křídla Tomáš Neuwerth, známý ze spolupráce s kapelami jako Kittchen, Kafka band či Tata Bojs. O mastering skladby se postaral člen anglické kapely The Pineapple Thief Steve Kitch a celá tato krása vychází pod labelem X Production.

Odchod, který oplakal nejeden fanoušek české alternativní scény. Když před dvěma lety ohlásili Nylon Jail konec, málokdo chápal, co se stalo. Nyní se však vrací zpět i s dalším střípkem skládačky – klipem k písni Man On The Dark Chair.

I když město tatrovek přišlo o svůj významný kulturní stánek v podobě Mandaly, přísun kvalitní muziky to nezastavilo. Již za pár dní, konkrétně 10. listopadu, můžete navštívit v pořadí již čtvrtou Piper records night. Večer pod taktovkou Piper records, se zdatným přicmrndáváním Dialog Crew, Mandala Crew, Kachnička Entertainment, Diycore a dalších darmojedů, kteří ještě stále věří na muziku a groupen love, nabídne hned čtyři zvučná jména.

Ačkoli jsou hudební ceny Vinyla již rozdány, závěrečnou ceremonií s gratulacemi vítězům to nekončí. V rámci doprovodného programu a pro zkrácení čekání na ročník nadcházející vystoupí již tuto sobotu 4. 11. dvě výrazné formace současné alternativní scény –Esazlesa a India.

Čtyři roky po vydání debutu se energická slovenská skvadra Nvmeri hlásí opět o slovo. S novým albem I don’t think so nyní vyráží na několik zastávek Tour de ♣ [čti Tůr de klab] a celou šňůru zakončí v Olomouci. Už 3. listopadu svými chytlavými beaty a funky náladičkou rozezní legendární Patnáctku. A že to bude nuda? No, I don’t think so. O support po koncertu se postarají DJs studentského rádia UP AIR v čele s jeho šéfredaktorkou, Brigitte Noir.

Událost, kde koncentrace hipsterů a artlove lidí bude větší než obvyklá, o to více je však bude o co stát. Letošní 34. ročník soutěžního filmového festivalu studentů filmové akademie nabídne kromě studentských snímků i bohatý doprovodný program a našlapaný hudební line-up.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.