Osobní démoni poraženi. DIIV poprvé v Praze

DIIV DIIV

Debut brooklynských DIIV působil jako blesk z čistého nebe – shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty. Zach Smith a spol. se po eskapádách vracejí s třetí deskou Deceiver (2019), uhýbají na ní k přímočarému a temnějšímu rockovému písničkářství. Pražská premiéra v MeetFactory v pondělí 9. března 2020.

Znovuzrození začíná, když se všechno rozpadne. Album Deceiver (2019) představuje soundtrack k osobnímu vzkříšení. Za doprovodu silných kytar a zneklidňujícího zpěvu přichází tíživá očista a zasloužené obrození. Po drogových eskapádech frontmana Zachary Cole Smitha se kapela dává znovu dohromady. „Na Deceiver mluvím o tom, jak pracovat na přátelství, jak o něj pečovat a nést odpovědnost za svoje chyby. Musel jsem znovu obnovit kapelu, ale musel to být úplně nový začátek. Potřebovalo to čas, společně jsme se však naučili, jak spolu komunikovat a pracovat,” popsal Cole. Do kreativního procesu na Deceiver byla poprvé zapojena celá kapela.

Na výsluní kapelu přivedl debut Oshin (2012), který zaujal svou chytlavostí a průrazností songů. Vyznačoval se osmdesátkovou estetikou shoegaze a dark wave promíchanou s dreampopem a indie. Se slávou ale přišly i problémy, vyhazov basáka Devina Rubena Pereze za sexistické narážky, Coleův pobyt za mřížemi a stupňující se záliba v omamných látkách. To vše ovlivnilo, že si fanoušci na druhou desku museli počkat čtyři roky.

Kapela byla založena v roce 2011 v Brooklynu Zachary Cole Smithem, který byl do té doby členem Beach Fossils. Její původní název zněl Dive inspirovaný názvem skladby od Nirvany. Aktuální sestavu tvoří kromě Colea, Andrew Bailey (kytara), Colin Caulfield (baskytara) a Ben Newman (bicí).

DIIV v MeetFactory doprovodí chastity a jeho písničky o strachu, mládí, životě na předměstí a vzrůstajícím extremismu na Západě. Kanadský hudebník představí svoji druhou desku Home Made Satan (2019), která má v sobě estetiku 80s' goth kapel.

DIIV + chasity, Praha – MeetFactory, 9. 3. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.