Owen Pallett už zítra rozezní pražskou MeetFactory

Owen Pallett Owen Pallett

Kanadský skladatel, zpěvák, multiinstrumentalista, avšak především houslista Owen Pallett se vrací do Prahy, aby zde představil svou poslední desku Heartland a také tu připravovanou, která vyjde letos a bude se jmenovat In Conflict. Hudebník vystoupí již zítra 5. srpna v pražském klubu MeetFactory. Předskakovat mu bude brooklynské duo Buke & Gase, které je specifické používáním vlastnoručně vyrobených hudebních nástrojů.

Owen Pallett dříve vystupoval pod jménem Final Fantasy a v Praze koncertoval už třikrát, v roce 2009 zavítal i na festival Creepy Teepee.

O chystaném albu sám autor prohlásil: „Nová nahrávka bude z velké části autobiografická, což je pro mě úplně nová zkušenost. Nikdy jsem nepsal písničky o sobě nebo o svém životě, jelikož si nemyslím, že jsem bůhvíjak zajímavá osoba... Album In Conflict, myslím, nejlépe pochopí lidi na pokraji šílenství. Bojoval jsem se spoustou psychických problémů a místo toho, abych vyhledal profesionální pomoc a začal to řešit, nechal jsem se tím inspirovat. Zkoumal jsem sám sebe z různých, dříve nepoznaných úhlů. Textová a vůbec lyrická část je v rámci mé tvorby poměrně originální, nicméně hudebně jsem, myslím, snadno rozpoznatelný. Jinými slovy, nebude to salsa... Spíš zvláštní kombinace temnoty, disharmonie a velkoleposti.

Owen Pallett je svou tvorbou úzce propojen s Českou republikou, právě předchozí album Heartland nahrával v Praze a na nové desce In Conflict spolupracoval s Českou filharmonií. Podílel se na aranžích pro řadu známých kapel jako Linkin Park, Duran Duran, Arcade Fire či Pet Shop Boys.

Vstupenky na koncert pořídíte za 300 Kč v předprodejních sítích Ticketstream a Ticketportal, na místě budou za 390 Kč.

Owen Pallett + Buke & Gase, Praha – MeetFactory, 5. 8. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.