Palác Akropolis pulzuje v rytmu současné scény

Vojtěch Tkáč Vojtěch Tkáč foto: Jan Kuča

Bourání žánrů, fenomény a nárazy beatů do syntetických stěn, to slibuje podzimní pokračování koncertního cyklu Pulz. „Pulz si klade za cíl ukázat, jak pestrobarevná ve skutečnosti je československá hudba. Poslední měsíce roku budou patřit kapelám, zpěvačkám i rapperům, kteří potvrzují, že žánry neexistují,“ říká Vojtěch Tkáč, hudební publicista a dramaturg série, který na podzim v Paláce Akropolis představí Viah, Něco něco, Good Times Only, Olivera Torra anebo The Valentines.

„První půlku letošního programu zpětně vnímám jako hodně pestré preview, co předčilo očekávání,“ hodnotí Tkáč v rozhovoru pro Full Moon. Na podzim chystá koncerty, na které by sám šel. Co pro jím vybrané kapely znamená „pulz”? „Vnitřní pulz cítím kdykoliv někde slyším něco, co mě baví. Okamžitě tak dostávám inspiraci něco začít tvořit nebo si aspoň pro sebe nahrát hlasovou zprávu s nápadem,“ reaguje Jakub Baierl ze synthpopového dua Méta Monde. „Mým vnitřním impulzem byli vždy inspirativní osobnosti a dialogy o našich životech. Bez lidí bych neměla o čem psát. Proto se snažím nezapomenou hlavně žít,“ doplňuje Katarzia. „Hudba musí pulzovat. Pokud nás naše hudba nekopne do hlavy a nerozproudí náš pulz, tak to není dobrý,“ uzavírá Dan Kranich, člen alternativní rapové dvojice P/\ST.

Více o koncertech nejen série Pulz naleznete na stránkách klubu.

Nature Trip, February, DINNR, Palác Akropolis – Praha, 27. 9. 22
The Valentines, Méta Monde, We Are Domi, tracklist.cz, Palác Akropolis – Praha, 30. 9. 22
Post-hudba, Něco něco, Reflektor DJ set, 8. 10. 22
 Katarzia, Oliver Torr & Isama Zing, Meowlau x Val, Taomi, 14. 10. 22
Viah, Blue Uandi, Palác Akropolis – Praha, 18. 10. 22
Tolstoys, Good Times Only, Ficture, Palác Akropolis – Praha, 29. 10
 P/\ST, pokoj25, Palác Akropolis – Praha, 15. 11. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.