Pekelné Inferno FAMUFESTu nabídne pekelně dobrý line-up

Please The Trees Please The Trees Marcel Skýba

Událost, kde koncentrace hipsterů a artlove lidí bude větší než obvyklá, o to více je však bude o co stát. Letošní 34. ročník soutěžního filmového festivalu studentů filmové akademie nabídne kromě studentských snímků i bohatý doprovodný program a našlapaný hudební line-up.

Festival, který dává studentům FAMU možnost vyzkoušet si, co příprava takové akce obnáší, si pro tento rok připravil téma Inferno. Organizátoři to vysvětlují tím, že samotný tvůrce si před uvedením svého snímku prochází vlastní pekelnou uličkou v nevědomí, co na jeho film řekne publikum.

Kromě snímků z domácích i zahraničních studentských dílen v kině Světozor, workshopů a performancí se návštěvníci mohou těšit na bezmála třicítku hudebních interpretů z Česka i ciziny. Jedním z hlavních hřebů programu budou avantgardní jazzoví Niechȩć, kteří překvapili již na Colours of Ostrava. Dalšími zahraničními hosty budou taktéž Poláci – We Will Fail a jejich DIY setup nebo 1988. V prostorách Hybernské se o posledním létě rozehrají i Cold Cold Nights, virtuoz syntezátorů oceněný Andělem – HRTL – a o pestrobarevný odvaz se postará i DJ set v podání Ventolina. Pozvání přijali také temní hardcore harcovníci Violent Magic Orchestra až z japonských ostrovů.

Speciální charitativní večer ve spolupráci s Karlovou univerzitou proběhne 16. listopadu, v předvečer výročí svátku Dne boje za svobodu a demokracii. V rámci večera vystoupí například rocková dřeň v podání Please The Trees.  Podrobný program najdete během pár dní na webových stránkách či facebooku FAMUFESTu, seznam účastníků si můžete prohlédnout zde.

FamuFest, Praha – různá místa, 13.–18. 11. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.