Perfume Genius zahalí MeetFactory podmanivou dekadencí

Perfume Genius zahalí MeetFactory podmanivou dekadencí

Smíchovská MeetFactory v létě sahá po osobitých umělcích, kteří se úspěšně vyhýbají trendovosti a stylové prostředky minulých dekád používají maximálně k tomu, aby s nimi mohli rozehrát kolážovité, mnohdy groteskní, naschvál rozmáchlé a hlavně barevné a přitažlivé divadlo. Ať už poukážeme na koncert of Montreal, který se uskutečnil minulou středu, nebo právě lákáme na Mika Hadrease, výraznou osobnost tzv. queer scény, vystupujícího pod jménem Perfume Genius.  

„Být přítomen a být milován je to nejlepší, v co může každý doufat. Pro některé je to ještě víc, než by mohli kdy vůbec očekávat,“ píše Laura Snapes o novém Hadreasově albu No Shape v recenzi Pitchforku. Celá tvorba Perfume Geniuse se točí kolem vyrovnání se s vlastním tělem, identitou, strachy a traumaty. S pozicí gaye v 21.století a bouřlivými projevy Crohnovy choroby, která svazuje v poutech a zároveň nutí hledat cestu zpět ke svobodě a k tomu, být znovu živou bytostí.

Podobně jako Kevin Barnes, i Perfume Genius tyto nepříjemné stavy mysli spojené u něj i s fyzickou nevolností transformuje do očistného umění, které má formu terapie také pro toho, kdo ho poslouchá. Svými rozličnými vokálními polohami nabourává stereotypy vnímání současného mužství a navzdory dekadentnímu vyznění celého alba dochází na No Shape k určitému smíření.

K létě v MeetFactory snad ještě dodejme, že o dva dny dříve přijede také kanadský vtipálek Mac DeMarco, který v květnu vydal velmi době přijaté album This Old Dog. Na jeho návštěvu jsme již zvali. Pokud dosud nemáte lístek, asi vás nepotěší, že koncert už je kompletně vyprodaný.

Mac DeMarco, Praha – Meetfactory, 13. 8. 17

Perfume Genius, Praha – Meetfactory, 15. 8. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.