Píseň Mňágy a Žďorp v osobitém podání Charlie Straight má už i vizuální doprovod

Mňága a Žďorp slavila loni pětadvacáté hudební narozeniny a při té příležitosti si nadělila dvě alba cover verzí svých skladeb. Písně do nového kabátu převlékli jak hudebníci, kteří mají s Mňágou mnoho společného, tak i tací, v jejichž případě je podobná spolupráce na první pohled nemyslitelná. Právě mezi tato překvapení se určitě řadí i Charlie Straight. Třinecká kapela si po svém pozměnila skladbu Goin' Blind (Nic složitýho, 2000). Nahrávalo se pod dohledem Ondřeje Ježka ve studiu Jámor. A Albert Černý si zazpíval česky.

K nové verzi písně teď vznikl i videoklip. Natáčel ho Vít Haratek, autor již dříve úspěšného videa k písni Platonic Johny. Poznamenává k tomu: „Když jsem předělávku Goin' Blind slyšel, zdálo se mi, že pod povrchem skladby je ukryto spoustu drobných emocí. A právě kolem nich jsem chtěl budovat atmosféru. Vizuálno je postavené kolem úvodní a závěrečné věty 'v posledním vagónu oslepen světlem, semletý životem po celý čas' a 'dávno už nevnímám nic než jen tvoje teplo, jediné světlo'. Hledání světla na konci tunelu, beznaděj, zoufalství, smíření, naděje a radost.“

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.