PJ Harvey, Primavera 2011 PJ Harvey, Primavera 2011 Libor Galia

PJ Harvey bude nové album nahrávat naživo a jako součást umělecké expozice

Poté, co PJ Harvey na chvíli utekla do literárního světa, se rocková divoženka znovu vrací k muzice. Svou devátou studiovou desku začne nahrávat v polovině ledna, a to způsobem vpravdě netradičním.

PJ Harvey se totiž rozhodla album uplést veřejně, udělajíc ze sebe živou uměleckou expozici Recording in Progress v londýnském Somerset House. Od 16. ledna do 14. února bude s kapelou nahrávat jednotlivé písně v architektonické instalaci, která bude mít podobu uzavřené krabice. Její stěny budou z jednosměrného skla, kterým budou moci zvědaví návštěvníci nakoukávat dovnitř a „šmírovat“, aniž by hudebníci viděli ven.

„Doufám, že návštěvníci budou moci prožít sílu a energii nahrávacího procesu,“ říká k netradičnímu nápadu Polly Jean. Za možnost vidět PJ Harvey a spol. v roli pohyblivých, multidimenzionálních soch a různých fázích nahrávání si zvědavci zaplatí 15 liber. Zájem je však, zdá se, veliký, neboť krátce po spuštění předprodeje již na stránkách galerie svítí: vyprodáno.

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.