OFF Festival představuje první jména třaskavého line-upu: Swans, PJ Harvey, Jessy Lanza, Beak> a další

OFF Festival OFF Festival Matěj Hošek

Loni se katovickému OFFu lepila smůla na paty, a tak se letos organizátoři (možná i jako omluvu za poslední ročník) rozhodli tahat jedno eso za druhým. První srpnový víkend nebudeme vědět, kam dříve skočit. Už úvodní zlomek dosud odhaleného line-upu totiž nabízí jména, na která se nelze netěšit. A kdo ví, co náš ještě čeká...

Na místo činu se po pěti letech vrací mistři hluku a intenzivní koncertní nirvány Swans. Naposledy se jim tak dlouho nechtělo z pódia, až je musela vyhánět ochranka. Budou krátké festivalové časy pokoušet i tentokrát? Dalším do řady je žánrově nevyzpytatelná královna současného „písničkářství“ a básnířka PJ Harvey, relativní titul headlinerky můžeme přisoudit též kanadské producentce Jessy Lanza. Jenže jak známo, na OFFu se na headlinery moc nehraje. Proto si dovolíme vypíchnout třeba Beak>, podmanivou britskou kombinaci krautrocku, undergroundu, elektroniky a art rocku, dále Švédku Annu von Hausswolff a její éterický i velkolepě dramatický electropop či zasloužilé noise rockery Shellac. V neposlední řadě se pak můžeme těšit i na Carlu BozulichCircuit Des YeuxGroup AMoor Mother a další. Po letech se naživo představí též ředitel festivalu a hudebník Artur Rojek.

Na alternativní veselí v Dolině Trzech Stawów si v současnosti můžete pořídit třídenní vstupenky spolu se stanovým městečkem za 330 zlotých (cca 2070 Kč).

OFF Festival 2017, Polsko – Katovice, 4.–6. 8. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.