Podzimní program MeetFactory láká na hlučné Health, Sona Luxe, Rhye nebo Lower Dens

Son Lux, foto Martina Mlčúchová Son Luxfoto: Martina Mlčúchová

Po konci léta ještě nevoláme, ale podzimní klubová sezona už vyvěsila štítky, které značí, že pochmurno rozhodně nebude. Smíchovská MeetFactory vyhlásila několik koncertů, které jsme vzápětí avizovali, ať už se jednalo o křehkou Islanďanku Sóley, jež zde vystoupí 25. září, progresivní hip hipovou trojici Young Fathers (4. října) či popového výstředníka Ariela Pinka (14. listopadu). Do bývalé fabriky zavítají 11. listopadu také baltimorští Lower Dens (těm jsme nedávno věnovali rubriku Ostře sledované songy) a přivezou své letošní album Escape From Evil.

Ze zářijové nabídky doporučujeme ještě queer rap Zebra Katz (10. září), který se v MeetFactory předvede po necelém roce, v říjnu pak neméně září jméno losangelských noise-rockových neo-psychedeliků Health (17. října). Son Lux se po vedlejších projektech rovněž vrací po roce do Prahy a v rukávu má schovanou novou desku Bones. Jeho triphopem ovlivněný barokní pop tu zazní 31. října.

Příznivci folkových melodií podkreslených tvrdší kytarou by si neměli nechat ujít českou premiéru amerického dua Two Gallants (3. listopadu) a romantické jedince potěší downtempové r'n'b kalifornské dvojice Rhye (8. listopadu).

Vstupenky seženete na webu MeetFactory a v obvyklých předprodejích.

MeetFactory – podzim 2015:

10/09 Zebra Katz

25/09 Sóley

04/10 Young Fathers

14/10 Ariel Pink + Jack Name

17/10 Health

31/10 Son Lux

03/11 Two Gallants

08/11 Rhye

11/11 Lower Dens

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.