Poezie léčí a spojuje. Online básnický festival v pěti večerech

Poezie léčí a spojuje. Online básnický festival v pěti večerech

Po zákazu konání veřejných akcích umělci hledají alternativy, jak zachovat činnost a udržet komunitu i na dálku. Michal Tallo a Jan Škrob připravili projekt Básne/ě v karaténe, který bude probíhat formou autorských čtení českých a slovenských básníků v živých přenosech od středy 18. 3. do neděle 22. 3. přímo z jejich domovů. Vysílat se bude od 18:00 do 19:00 hodin prostřednictvím FB stránky BÁSNE - literárna súťaž.

Kromě samotných iniciátorů akce budou číst například hudebník, básník a redaktor literární revue Weles Pavel Zajíc, jehož jsme nedávno zpovídali v našem občasném seriálu arteIN. Nebo také poetka, prozaička a autorka dětských knih Jana Bodnárová, polská básnířka a bohemistka Zofia Bałdyga či Emma Kausc, jejíž knižní debut Cykly byl nominován na Cenu Jiřího Ortena. Mezi hosty bude rovněž redaktor Rádia Wave a hudebník Jonáš Zbořil, který nominaci na stejnou cenu i Magnesii Literu získal za svou první sbírku Podolí. Letos mu vyšel druhý literární počin Nová divočina. Podrobný program jednotlivých čtení a medailonky básníků a poetek naleznete na facebookové události projektu.

Básne/ě v karaténe, online streaming, 18. – 22. 3. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.