Polské trio Szklane Oczy přijíždí do Brna

Szklane Oczy Szklane Oczy foto: Roland Okon

Ania, Aga a Justyna – zpěv s kytarou, basou a bicími. Tak jednoduché to je, aby vznikly Szklane Oczy. Trojice dívek hraje rock inspirovaný polským punkem, romantickou poezií a psychedelií.

Návštěvníkům festivalů doma v Polsku jako je například Open'er, Ars Cameralis či Enea Spring jsou už dobře známé, ale bylo možné je živě zachytit i v Česku (Ostrava, Brno, Český Těšín). Jejich první album se jmenuje Rzeczywistość (2020; v překladu „realita“), na něž letos navázala nová gramodeska Rzeczywistość/Antyrzeczywistość vydaná na polském labelu Antena Krzyku.

Szklane Oczy se vracejí do Brna, v sobotu 14. května se objeví v brněnském klubu Alterna po boku spřízněné kapely Šamanovo zboží. Čtyřčlenné hudební uskupení vychází z klasického progrocku 70. let, který po svém modernizuje digitálním thereminem, drumpady a rozličnými kytarovými efekty. Po jejich dosud posledním vydaném albu Čtvrtá polnice (2019) již brzy přijde nahrávka další, pojmenovaná Zeměkout. Nové písně budou ke slyšení právě na zmíněném koncertě.

Szklane Oczy + Šamanovo zboží, Brno – Klub Alterna, 14. 5. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.