Ponořte se s novým EP Selectona do zneklidňujících elektronických experimentů

Ponořte se s novým EP Selectona do zneklidňujících elektronických experimentů

Industriálně chladný, analogový zvuk. Znepokojivá atmosféra ostrých glitchových výbojů a slídivého elektronického kmitání, roztříštěnost poslepovaná do experimentální, a přesto kontinuálně plynoucí fragmentární mozaiky. Láká vás něco takového? Pak by vám před týdnem vydané EP Transition, vzešlé z mašinek pokusníka schovávajícího se pod pseudonymem Selectone, shodou okolností hlavy labelu Ressonus Records, zameřující se na tuzemskou experimentální elektroniku, mohlo vyhovovat.

Čtyři skladby představují Selectona v novém, oproti loňskému debutu poněkud temnějším světle. „Opouští vody hypnotických dronů a vinylové plunderfonie (...) a přesouvá své těžiště od špinavých smyček mikrosamplů vstříc přímočaré údernosti syntezátorového groovu, dubového echa a kousavých rytmů,“ stojí v průvodní zprávě. Jestli je tomu skutečně tak, se můžete přesvědčit již zítra i naživo, máte-li to kousek do Hradce Králové. Kde jinde industriálně chladné EP pokřtít než v továrně? Proto si poznačte, Pilnáčkova továrna, 27. 11.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.