Poslechněte si, jak zní počasí www.synthtopia.com

Poslechněte si, jak zní počasí

Vědci už zhudebnili leccos – zvuky vesmíru či třeba náladu literárních děl. Dalším do sbírky je zhudebněné počasí. A jakkoli to může znít jako absolutní nonsense, ve výsledku se jedná o poměrně unikátní tajuplné syntezátorové smyčky, které by mohl leckterý opěvovaný elektronik závidět. Za vším stojí skupina meteorologů z Floridy, kteří sestrojili obrovský analogový syntezátor, v němž jsou implementovány speciální senzory, které snímají aktuální údaje o počasí a následně je převádějí do zvukové podoby. Celý projekt je nazván Weather for the blind a jeho hlavní motivací je přiblížit slepým lidem dojmy z aktuálního počasí skrze vizuální podněty. Obstojí však i u posluchačů, kteří problémy se zrakem nemají.

Neustále pracující a hrající syntezátor je po většinu času umístěn v New Orleans, ale jeho tvůrci slibují, že čas od času vyrazí do světa i jako živá kapela. Přečíst více informací a především poslechnout aktuální zhudebnění meteorologických podmínek si můžete na následujícím odkaze.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.