Poslechněte si, jak zní počasí

Poslechněte si, jak zní počasí www.synthtopia.com

Vědci už zhudebnili leccos – zvuky vesmíru či třeba náladu literárních děl. Dalším do sbírky je zhudebněné počasí. A jakkoli to může znít jako absolutní nonsense, ve výsledku se jedná o poměrně unikátní tajuplné syntezátorové smyčky, které by mohl leckterý opěvovaný elektronik závidět. Za vším stojí skupina meteorologů z Floridy, kteří sestrojili obrovský analogový syntezátor, v němž jsou implementovány speciální senzory, které snímají aktuální údaje o počasí a následně je převádějí do zvukové podoby. Celý projekt je nazván Weather for the blind a jeho hlavní motivací je přiblížit slepým lidem dojmy z aktuálního počasí skrze vizuální podněty. Obstojí však i u posluchačů, kteří problémy se zrakem nemají.

Neustále pracující a hrající syntezátor je po většinu času umístěn v New Orleans, ale jeho tvůrci slibují, že čas od času vyrazí do světa i jako živá kapela. Přečíst více informací a především poslechnout aktuální zhudebnění meteorologických podmínek si můžete na následujícím odkaze.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.