Pražská platforma Komiks přichází s večírkem i audiovizuálními workshopy

Pražská platforma Komiks přichází s večírkem i audiovizuálními workshopy

Komiks - platforma pro pořádání warehouse parties přichází se zářijovou dvoudenní akcí, která tentokrát půjde za hranice tanečního večírku a představí umělce blíže divákovi pomocí kreativních audiovizuálních workshopů.

Komiks bude rozdělen na dvě části, první se odehraje 18. září v Luftu a druhá 20. září na souřadnicích 50.112739,14.501045. Headlinerem páteční party bude house a techno DJka Steffi, rezidentka berlínského klubu Panorama Bar a zakladatelka dvou klíčových labelů Klakson a Dolly. Kromě Steffi se v rámci večera představí několik dalších DJs, například z labelů Harmony či Endless Illusion.

Pro workshopy, výstavy a lekce se Komiks spojil s Nikol Štrobach (Bastl Instruments), Exhausted Modern, Janem Pošem a s Předzemšar. Návštěvníci budou mít možnost okusit hraní na modulárové nástroje, živé vystoupení s hardwarem bez PC, DMX osvětlování, současný videomapping nebo sledovat graffiti jam. Ve středu 18. 9. bude možnost navštívit v Luftu workshopy Nikol Štrobach a Exhausted Modern.

Exhausted Modern je projekt vytvořený českým hudebníkem Ladislavem Zensorem, jehož přístup ke zvuku vytváří metaforické vyjádření únavy, která pochází ze života ve světě přebíraným stále více technologiemi. V svých skladbách klade důraz na syrový analogový zvuk. Tracky od Exhausted Modern pravidelně vycházejí na zavedených labelech jako Brokntoys, Veyl nebo Rotterdam Electronix či labelu Endless Illusion. V jeho workshopu účastníci okusí hraní na hardwareové elektronické nástroje.

V pátek 20. 9. návštěvníky kromě již zmíněného večírku čekají další dva workshopy - tentokrát pod vedením Jana Poše a Předzemšara.

Dva dny, dvě lokace, den & noc - indoor i outdoor. Komiks, Praha - Luft, 18. 9. 19 + 50.112739, 14.501045, 20. 9 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.