Festival Michalský výpad spojí elektroniku z Brna i Prahy

Festival Michalský výpad spojí elektroniku z Brna i Prahy

„Pokoušeli jsme si vzpomenout, kdy naposled jsme protančili den a noc, ale už je to tak dávno, že jsme přestali počítat,“ píšou organizátoři Michalského výpadu, který bude zřejmě jedním z prvních živých festivalů po více jak půlroční pauze.

Program osmého ročníku svátku elektronické hudby v olomouckém Konviktu se neomezuje pouze na hudbu. Ve dvou večerech, 11. – 12. června, přinese také promítání. K vidění budou dokumenty Rytíři Bastlíři režiséra Jiřího Šlofara a kultovní 24 Hour Party People od Michaela Winterbottoma. Právě tento snímek zahájí páteční večer a následné afterparty se poté ujmou lokální DJs Kurzola a dvojice Surrealita & Makropulos. Ti stojí za doprovodným programem festivalu AFO a kolektivem Dekadence. 

Jako součást doprovodného programu se nabízí workshop o syntezátorech s producentkou Nikol Strobach. Její specializací je krom jiného tvorba zvuku pomocí rostlin, účastníci si tedy budou moci donést svůj kousek vegetace a vytvořit vlastní nahrávku, kterou si pak odnesou domů.

Sobotním headlinerem bude pražský producent Exhausted Modern (label Endless Illusion). Očekávat můžeme atmosférickou industriální elektroniku nebo rituální techno, jak se o jeho desce Moral Discourse (2019) vyjádřili ve FullMoonZine. V trochu jiném duchu otevře druhý festivalový den Chekay – „nejlepší kamarád [organizátorů] z Blízkého východu“ a osladí odpoledne svými LPčky s žánry jako funk, boogie, disko nebo hiphop. Následovat budou pražská jména, za všechny multižánrový DJ St. Jakob nebo producent PSJ, a brněnskou scénu pak zastoupí Plast či Kosmic Skaut. Oba večery doplní laser show a mapping vizuální skupiny Laser Hazer. 

Kompletní program se postupně zveřejňuje na sociálních sítích festivalu společně se vším, co návštěvník potřebuje vědět.

Michalský výpad, Olomouc – Konvikt, 11. – 12. 6. 21

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.