Pražské kluby a kolektivy se spojují. Stay home club vysílá do obýváku

Pražské kluby a kolektivy se spojují. Stay home club vysílá do obýváku

Další online iniciativou, kterou stvořil nouzový stav v Česku skrze epidemii koronaviru, je komunitní streamovací projekt Virtual Healing. Zapojili se do něj hudebníci, DJs, producenti a organizátoři, kteří si dali za cíl udržet pražskou kulturu při životě a vlastně ji tak i zpřístupňují mimo hlavní město.

„Kolektivy a prostory působící na místní scéně vystoupí ze své komfortní zóny přirozeného prostředí, aby společně zmírnili negativní dopady současné virové epidemie, která nás připravila (nejen) o vzájemnou blízkost. Společná platforma nabídne online streamy živých hudebních a vizuálních vystoupení, DJ setů, rozhovorů i komentovaných prohlídek,“ hlásí anotace k nové virtuální zóně určené k šíření komunitního kulturního dění.

Během následujících týdnů a měsíců projekt slibuje desítky online přenosů z různých klubů a studií napříč Prahou. Mezi zúčastněnými kolektivy jsou například Altenburg 1964, Ankali, BCAA system, Bike_Jesus, Fuchs2, Herna, MeetFactory, Noise.kitchen, Radio Punctum a mnoho dalších. Jejich vysílání můžete sledovat přímo na události projektu

Virtual Healing, Praha online, od 21. 3. 20 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.