Prof. Neutrino zlákal jedenáct umělců, aby přetvořili jeho skladbu E. A. Poeovi

CANAL - Transatlantic Phone Session CANAL - Transatlantic Phone Session

Projekt Dream by Dream je ohlédnutím za rok starým EP hradeckého tvůrce Petra Mareše, známějšího pod pseudonymem Prof. Neutrino. Na před pár dny vydaném albu se přetváří jedna skladba do obřího singlu s jedenácti remixy, o které se postarali DVA, Tomáš Vtípil, Foolk, Federsel anebo Moimir Papalescu, jehož nové album Prof. Neutrino mimo jiné remixoval.  

Čeští umělci se přitom podívali na skladbu A Dream Within A Dream z EP Canal/Průplav, vycházející z indie elektronické scény, avantgardního hip-hopu a soundartu s konceptem zhudebnění básní literárních klasiků. Kromě právě Edgara Allana Poea tak jde třeba o Charlese Baudelaira, Pabla Nerudu, Williama Blakea. Původní album, které vzniklo na dálku ve spolupráci s panamskou zpěvačkou Milou Lombardo, je možné si poslechnout na Bandcampu.

Odsud jde také zdarma stáhnout výsledek projektu Dream by Dream, jehož zápasení snů s realitou můžete vyposlechnout níže.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.