Psychedeličtí Purplefox Town vydají nové album, posílají ochutnávku

Purplefox Town Purplefox Town

Purplefox Town se vydali odlehčenější cestou, mnohem zpěvnější a zvukově celistvější, avizují krátce před vydáním svého druhého alba Who Is Malkallam?, které předznamenává singl spojený s klipem.

„Chtěli jsme zachytit podobnej vibe, jako mají třeba pozdní alba Beatles,” říká za pražskou čtveřici Adam Vokáč, „líbí se nám kombinace zla a humoru, nechtěli už jsme se brát tolik vážně. Ale pár citlivejch věcí se tam taky najde, to ne že ne.” Album navazující na eponymní debut z roku 2017 je koncepční. „Vymysleli jsme si takovej svůj vlastní fantasy svět, kde se to všechno odehrává, podobně jako to dělal Tolkien pro svý knížky. Snažili jsme se v něm pak vymyslet zápletky, na kterejch se dá hudebně zachytit vícero emocí. Máte tam touhu po moci, po pomstě, nějaký hororový scény, lásku, zármutek,” dodává Vokáč.

Purplefox Town bodovali ve Startéru Radia Wave, ale také jako předskokani australských Psychedelic Porn Crumpets v MeetFactory. Druhé album Who Is Malkallam?, o jehož mix se staral Kryštof Záveský a o mastering Ondřej Ježek, si čtveřice vydá v duchu DIY sama, od 14. února bude k dispozici na jejich Bandcampu a dalších streamovacích platformách.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.