Rosnička znovu odhalí tajné karty ze světa alternativní elektroniky

Rosnička znovu odhalí tajné karty ze světa alternativní elektroniky

Ač už se letos objevilo pár časnějších festivalových vlaštovek, letní sezonu tradičně zahajuje poslední červnový víkend. V tomto čase můžete vyrazit do Svitav na Festival Rosnička, který letos vstupuje do svého čtvrnáctého ročníku. Od pátku do neděle 28. až 30. června 2024 se u svitavského rybníka na dvou pódiích vystřídá kolem třiceti projektů převážně z žánru současné elektronické hudby.

Jako záchytné body a pocit jistoty mohou sloužit například domácí legendy Moimir Papalescu & The Nihilists, raper James Cole, brněnská kytarovka Ghost of You nebo alternativní stálice Mutanti hledaj východisko.

Na hudební akce se ale jezdí taky objevovat a Rosnička má každoročně v tomto ohledu co nabídnout. Příznivce house music a minimal techna potěší přehlídka jmen zastoupených německým vydavatelstvím Kompakt Records. Z Kolína nad Rýnem přijedou Michael Mayer, Barnt a Jonathan Kaspar. Async Figure slibuje špinavý zvuk anglických klubů, Argentinec Tufi doveze svou futuristickou produkci a barcelonská producentka Cora Novoa tvrdší techno. Rakušané Jerobeam Fenderson & Hansi3D představí audiovizuální projekt Oscilloscope Music, v němž pomocí světelných laserů a osciloskopů vytvářejí hudbu a vizuálně vykreslují zvukové frekvence.

Stálé místo mají v line-upu i zcela čerstvé, nejen elektronické počiny. Organizátoři doporučují z této soupisky třeba nový projekt Olivera Torra a Bílého kluka s názvem awoo, eklektické duo Hihihahaholky nebo soundcloudové tvůrce jako je Atrikrist či oolongru. Méně známých jmen je mnohem víc, prozkoumat je můžete na festivalovém webu.

Festival Rosnička, Svitavy – u rybníka, 28.–30. 6. 24

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.