Sigur Rós si zahrají v seriálu Simpsonovi

Sigur Rós, foto EMI Sigur Rósfoto: EMI

Sigur Rós rozšíří početnou řádku hudebníků, kteří se dočkali svých kreslených cameo rolí v kultovním animovaném seriálu Simpsonovi. Uhrančiví islandští post-rockeři se objeví v díle, který bude mít premiéru 19. května.

Celá epizoda se bude odehrávat na Islandu a bude sledovat příběh Carla Carlsona, jedné z hlavních postav městečka Springfield, která pochází právě z ostrova gejzírů. Sigur Rós se dokonce postarají také o předělávku úvodní melodie Simpsonových, která epizodu odstartuje.

Významní hudební interpreti v animovaném hávu se v Simpsonových vyskytují již od samých počátků seriálu. V minulosti se v jednotlivých dílech objevili například Aerosmith, Blink-182, Coldplay, Lady GaGa, Green Day, Michael Jackson, Elton John, Kurt Cobain, Metallica, R.E.M., Red Hot Chili Peppers, The Smashing Pumpkins, U2 a mnoho dalších.

Připomeňme, že Sigur Rós vydají 17. června novou studiovou desku Kveikur a ozdobí také první den letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.