Skandinávie míří do Prahy. Vrací se Easter, poprvé přijíždí Jaakko Eino Kalevi

Easter Easter

Pražská MeetFactory ve spolupráci se sítí Up Node a za podpory Nordisk Kulturfond pořádá dvoudenní jízdu skandinávské elektroniky. První večer (5. 12.) koncert, druhý party (6. 12.).

Po pěti letech se do Česka vrátí v Berlíně usazené norské elektronické duo Easter. Jejich poslední nahrávka She Is Warm (2019) vyšla před pár dny a byla by škoda si ji neposlechnout naživo. Spíše klidnější elektroniku producenta Maximiliana Bosse doprovází zpěv Stine Omar, který se však častěji blíží mluvenému slovu jednou apatickému, podruhé zas vášnivému. Charakteristický projev plný erotiky a esteticky vymazlených obrazů ve čtvrteční večer vystřídá finský Jaako Eino Kalevi, vlastním jménem Jaakko Savolainen, který tento podzim také vydal desku Dissolution (2019). On sám o albu říká, že není o ničem menším než o záhadě počátku života na zemi. Bývalý řidič tramvaje dnes spolupracuje například s Davidem Byrnem  či skupinou Aksak Maboul, kterou živě doprovázel.

Islandská rozverná dj. flugvél oggeimskip, neboli „letadlo a kosmická loď”, vlastním jménem Steinunn Eldflaug, přistane s počinem Our Atlantis (2019). Čerpá inspiraci z tisíců světů a svoji tvorbu popisuje jako elektroniku vhodnou k hororům. Bát se ale není třeba – jedná se o vesmírné tóny, hravé beaty a chytlavé vokály v nadpozemských výšinách.

Po čtvrtečním koncertu tří severských jmen čeká Meetfactory z pátku na sobotu party. Během ní vystoupí švédský producent Dinamarca, švédská producentka rip ME z kolektivu Drömfakulteten a dánský producent HVAD. Severská nálož zatřese zdmi smíchovské továrny již tento týden.

Up Node x MeetFactory
, Praha, MeetFactory, 5.–6.12. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.