Středověk a syntezátory. Budeč debutuje

Středověk a syntezátory. Budeč debutuje

Středověká hudba, folková tradice, terénní nahrávky z jednoho svatého místa. Rotunda sv. Petra a Pavla na Budči, nejstarší dochovaná kamenná stavba v Čechách, ožívá na albu DCCCXCV. Budeč, za nimž stojí etnomuzikolog Oldřich Poděbradský (Olaf Olafsonn and The Bad Trip, The A-Bomb), představuje sedm skladeb, které vypráví vánoční příběh pastevců.

„Symbolika zrození je v konceptu přítomná třikrát – formálně se jedná se o vánoční mši, vycházející z latinského mešního ordinária. Pastýřská témata jsou v nahrávce symbolizována flétnami a bubny, kdežto hlasy vyšší moci syntezátory a ženským sopránem Aničky Heribanové,” říká Poděbradský a dodává že pod celou DCCCXCV zní autentická terénní nahrávka z budečského hradiště pořízená v prosinci 2020.

Nápad zhudebnit Budeč vzešel z inspirace Davidem Kaněrou a jeho ambientním zhudebněním genia loci na albu Vyšehrad. DCCCXCV vychází v limitované sérii kazet u Sky Burial, vydání doprovází videoklip ke skladbě Gloria v režii Jiřího Schlesingera.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.