Stroje a strojky rozezní orchestr soudobé hudby

Stroje a strojky rozezní orchestr soudobé hudby

Brno Contemporary Orchestra pokračuje v dalším roce koncerty na netradičních místech ve městě, dokonce na takových, kde ještě nikdo dosud živě nehrál. První letošní vystoupení souboru pod vedením dirigenta Pavla Šnajdra plánované na 24. ledna nese podtitul Stroje a strojky. Ten už trochu napovídá, kde se program bude odehrávat.

Původně se měl koncert uskutečnit v hlavních výstavních prostorách Technického muzea vedle Kaplanovy turbíny, ale z důvodů poškození střechy, se hudebníci musí přesunout jinam. Novým improvizovaným pódiem se tak stane pádová zkušebna Leteckého ústavu Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. Orchestr navazuje na své loňské vystoupení „pod mamutem“ v brněnském Pavilonu Anthropos.

„V programu zazní polydynamické studie Miloslava Ponce, nekonečná či neukončitelná trajektorie s označením C od Luboše Mrkvičky, pulzující variace Petra Hromádky, stochastické milníky Ianise Xenakise a mechanicky vybroušené piano Trevora Grahla. Během večera budou ve zkušebně vystaveny turbíny, na které si mohou zájemci před a po koncertě zahrát,“ zvou organizátoři a dramaturg Viktor Pantůček.

„Poprvé se s orchestrem ocitneme v laboratoři. Je to pro nás velká výzva. Pět skladeb inspirovaných technikou, stroji. Ve spolupráci se skvělými lidmi z FSI se pokusíme rozeznít různé stroje, které nám zapůjčí a necháme i posluchače, aby si zkusili, že zajímavě může znít třeba turbína. Cestu vyznačíme, takže se určitě neztratíte,“ doplňuje umělecký šéf a dirigent BCO Pavel Šnajdr.

BCO: Stroje a strojky, Brno - Pádová zkušebna Leteckého ústavu FSI VUT, C3A, 24. 1. 22

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.