Stuart Dahlquist a Edgy 59 alias The Poisoned Glass budou zaříkávat Prahu

The Poisoned Glass The Poisoned Glass

Dvě klíčové osobnosti nejen americké experimentální scény – Stuart Dahlquist a Edgy 59 – se potkávají v projektu The Poisoned Glass. Ten v půli dubna uhrane Prahu. Oba zástupce tvrdší muziky je možné znát ze zničujících Burning Witch, ale též z raných alb Sunn O))), Goatsnake či Asva. 

K Asva, osobitému Dahlquistovu projektu spadajícímu do škatulky drone, třebaže s posledním albem se posunul k až téměř sakrální hudbě, byl k mixu přizván právě Edgy 59. Následně vzniklo duo The Poisoned Glass, o jehož postupu hovoří průvodní zpráva takto: „pomalu, jak se na jejich produkci sluší a patří, si začali vyměňovat nápady a nahrávky, což letos vyústí v debut na Ritual Productions (dále Bong, Ramesses, Horse Latitudes).” Jak to vyzní nakonec? „Basa, varhany, vokál: nic víc, přesto maximální zahuštění atmosféry. Edgyho hlas je pořád ve vrcholné formě, připomínajíc kromě zmíněných reminiscencí třeba i obskurní figurku Mr. Doctor z italsko-slovinských Devil Doll prostou těch nejteatrálnějších poloh.”

Bude to silné, slibují pořadatelé, a přidávají dvě pečlivě vybraná jména z Čech. Sister Body, pohrobci taneční hudby, postpunku a raveu, z rodiny Red for Colourblind mají kořeny v kolektivu KLaNGundKRaCH, první kazeta jim vyšla na americkém labelu Spleencoffin, druhá na britském Tesla Tapes. „Sister Body staví sice na rytmice dubu, výsledkem je ale těkavý, hypnotický soundtrack k dezorientovaným snům nad ránem, kdy už nefunguje večírkový rauš, ale střízlivost je ještě daleko,” vynášejí pořadatelé k dvojici, kterou lze zastihnout spíš výjimečně – například na loňském Chee Chaaku. Do třetice se představí Core Belief, kteří by mohli působit jako hippies, uvádí s nadsázkou v průvodní zprávě, ale jejich zvuk na pomezí psychedelické kytarovky a shoegaze evokuje spíš indiánský rituál než prosluněný Woodstock. Silné a výjimečné to bude.

The Poisoned Glass + Sister Body + Core Belief, Praha – Chapeau Rouge, 17. 4. 16

 

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.